Akademia z okazji Święta Niepodległości

W przeddzień 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, nasi uczniowie uroczyście uczcili święto poprzez występ w akademii zatytułowanej „Dla Niepodległej”. Klasa VI przygotowała program artystyczny, w którym w kilku scenkach została wyjaśniona geneza święta oraz odpowiedź na pytanie, dlaczego każdy prawdziwy patriota powinien obchodzić święto 11 listopada?
W drugiej części uczniowie w humorystycznym wierszyku o Śląsku zaprezentowali, jak poprzez gwarę można dbać o lokalne tradycje.
Na koniec nie zabrakło życzeń dla Ojczyzny, a uczniowie klas VII i IV uświetnili akademię poprzez występy muzyczne.

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu przyszli ubrani na galowo i wspólnie odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego.

A. K./ A.W./L.T./B.M.

11 Listopada by Slidely Slideshow

 

Font Resize
Contrast