Konrad Dębowski i Maciej Pustelnik laureatami Powiatowego Konkursu „Z biegiem Wisły”

Rok 2017 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Rokiem Rzeki Wisły. W ten sposób upamiętniono pierwszy spław po Wiśle, który miał miejsce 550 lat temu.

Z tej okazji Zespół Szkolno- Przedszkolny w Studzienicach zorganizował konkurs historyczno-przyrodniczy „Z biegiem Wisły”, który odbył się 5 grudnia br. W konkursie brało dział 9 drużyn z różnych szkół naszego powiatu. Naszą szkołę reprezentował dwuosobowy zespół uczniowski w składzie Konrad Dębowski z klasy VII b i Maciej Pustelnik z VII a. Uczestnicy musieli wykazać się zarówno wiedzą historyczną związaną ze spławem wiślanym, a także wiedzą przyrodniczą i geograficzną o Wiśle. Zweryfikowana została również wiedza uczniów o zabytkach nadwiślańskiech miast. Podczas konkursu uczniowie rozwiązywali test na tabletach przygotowany w aplikacji Kahoot.

Drużyna naszej szkoły stanęła na podium zdobywając drugie miejsce. Wielkie gratulacje!

Maria Kubica i Anna Kantorowska

Font Resize