Pokaz gadów

18 kwietnia uczniowie klas I-III wzięli udział w żywej lekcji przyrody. W trakcie trwania pokazu mieliśmy okazję zobaczyć nie tylko rodzime gatunki gadów, ale także okazy z różnych zakątków świata. Dzieci dowiedziały się czym jest gatunek inwazyjny i jak odpowiedzialnie zajmować się zwierzętami o specyficznych potrzebach. Z bliska mieliśmy okazję zobaczyć zarówno żółwie lądowe (żółw leśny) jak i żółwie wodne (żółw czerwonolicy) a także niebezpiecznego żółwia jaszczurowatego. Przyjrzeliśmy się też jaszczurkom. Uczniowie chętnie głaskali gekona orzęsionego i niewielkiego warana pustynnego. Na końcu poznaliśmy węże. Okazało się, ze skóra węży wbrew pozorom wcale nie jest śliska, a sucha i bardzo miłą w dotyku. Największa atrakcję wzbudził ogromny pyton, który wśród naszych uczniów wzbudził prawdziwy zachwyt. Organizatorem spotkania była p. mgr Bernadeta Ryś.

M.Kapica