Pokaz gadów


18 kwietnia uczniowie klas I-III wzięli udział w żywej lekcji przyrody. W trakcie trwania pokazu mieliśmy okazję zobaczyć nie tylko rodzime gatunki gadów, ale także okazy z różnych zakątków świata. Dzieci dowiedziały się czym jest gatunek inwazyjny i jak odpowiedzialnie zajmować się zwierzętami o specyficznych potrzebach. Z bliska mieliśmy okazję zobaczyć zarówno żółwie lądowe (żółw leśny) jak i żółwie wodne (żółw czerwonolicy) a także niebezpiecznego żółwia jaszczurowatego. Przyjrzeliśmy się też jaszczurkom. Uczniowie chętnie głaskali gekona orzęsionego i niewielkiego warana pustynnego. Na końcu poznaliśmy węże. Okazało się, ze skóra węży wbrew pozorom wcale nie jest śliska, a sucha i bardzo miłą w dotyku. Największa atrakcję wzbudził ogromny pyton, który wśród naszych uczniów wzbudził prawdziwy zachwyt. Organizatorem spotkania była p. mgr Bernadeta Ryś.

M.Kapica

  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *