Powiatowy Konkurs Radosnej Piosenki Religijnej

12 kwietnia w Pszczyńskim Centrum Kultury w Pszczynie odbył się po raz drugi Powiatowy  Konkurs Radosnej Piosenki Religijnej, w edycji „W mocy Ducha Świętego” dla uczniów szkół podstawowych organizowany przez ZSP w Czarkowie. Konkurs jest kontynuacją Międzyszkolnego Konkursu  Radosnej Piosenki Religijnej w Czarkowie. Do konkursu zaproszone zostały dzieci i młodzież szkół podstawowych.  Dzięki uprzejmości  Pszczyńskiego Centrum Kultury konkurs mógł się odbyć w sali koncertowej PCK-ulu.

Do konkursu zgłosiło się 90 uczestników z 11 szkół. Jury w składzie: Ks.dr Krzysztof Kmak, mgr Dorota Szklanny, mgr Aleksandra Niemiec, stwierdziło, że poziom wykonywanych utworów był wysoki i wyrównany. Wszyscy uczestniczący w  konkursie wraz z opiekunami  otrzymali pamiątkową opaskę na rękę z symbolem Ducha Świętego i Jego darami,  ufundowaną przez Dziekana ks. Krystiana Janko, proboszcza  parafii Wszystkich Świętych w Pszczynie

Przyznano nagrody:

W kategorii soliści i duety dla klas 1-3

I miejsce duet –  Małgorzata Kosko, Zuzanna Dąbrowska z Jankowic

II miejsce, Lena Krzemińska ze Studzienic

III miejsce , duet – Julia Kowalik, Zofia Drozdziok z Krzyżowic

Wyróżnienie szczególne otrzymał duet  Klaudia Nogawica, Zofia Nowacka z Wisły Małej.

W kategorii Zespoły wokalno- instrumentalne dla klas 1-3

I miejsce – Zespół wokalny z Czarkowa

II miejsce – Schola Św. Marcina z Ćwiklic

III miejsce – zespół wokalny z Rudziczki

W kategorii soliści i duety dla klas 4-7

I miejsce – Oliwia Piech ze Studzienic

II miejsce – Paulina Kędzior  SP nr 3 z Pszczyny

III miejsce – Julia Wadas z Pawłowic

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał duet, Anita Stalmach, Emilia Czuwaj  z Miedźnej

W  kategorii zespoły wokalno – instrumentalne dla  klas 4-7

I miejsce – MORCINKOWO CZELODKA  z Krzyżowic

II miejsce –SŁONECZNY GOSPEL z ZSS nr 3  z Pszczyny

III miejsce – SOLI DEO z Czarkowa

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał zespół RUDZIKI z Rudziczki

Wyróżnienie szczególne za oryginalne wykonanie otrzymał zespół POŁĄCZONE SIŁY z Jankowic .

Nagrody wręczali dyrektor Jolanta Skrzyńska dyrektor ZSP w Czarkowie i Ks. dr Krzysztof Kmak.  Główne nagrody, statuetki ufundowała  Firma Grzegorz Fischer Usługi Przeciwpożarowe . Nagrody rzeczowe ufundowali :Proboszcz parafii św. Józefa Robotnika ks. Krzysztof Grudniok z Czarkowa oraz Rada Rodziców ZSP z Czarkowa.

W przyszłym roku, w styczniu  chcemy wspólnie wyśpiewać kolędy, aby młode pokolenie pamiętało o tradycjach Bożonarodzeniowych, serdecznie zapraszamy do udziału za rok.

M.Fischer

GALERIA ZDJĘĆ