Wycieczka do gospodarstwa rolnego

W dniu 20 kwietnia pierwszoklasiści wybrali się na wycieczkę do gospodarstwa wiejskiego państwa Kokotów oraz państwa Leśnikowskich.

Celem wycieczki było poznanie życia na wsi, zwierząt hodowlanych w gospodarstwie oraz pracy rolnika.
W pierwszej kolejności uczniowie mogli obejrzeć krowy, świnie, małe, słodkie prosiaki i kury. Dzieci z bliska mogły przyglądać się zwierzętom , miały również okazję ich pogłaskania i nawet nakarmienia. Znalazło się wielu chętnych, aby zabrać kurę na ręce. W rzeczywistości okazało się, że jest ona bardzo ciężka. Następnie wyruszyliśmy w poszukiwanie jajek.

Kolejnym punktem wycieczki była stodoła, w której zobaczyli ogromne ilości zboża, siana i słomy.  I to tutaj zaczęła się największa frajda. Mogli poskakać qna sianie- tak jak to kiedyś robili ich rodzice i dziadkowie. Siano była wszędzie, we włosach, ubraniach i butach.Uczniowie bawili się doskonale.

Następnie mieli możliwość zobaczenia z bliska traktorów i innych maszyn służących rolnikowi w jego codziennej pracy. Nie zabrakło też pytań dotyczących do czego służą poszczególne maszyny.

Doskonałą atrakcją była możliwość wejścia do ciągnika i zobaczenia go z bliska.
Po obejrzeniu maszyn dzieci udały się na karmienie koni u państwa Leśnikowskich.

Wszyscy wrócili do szkoły w wyśmienitych humorach, bogatsi o nowe doświadczenia. Wycieczka była bardzo udana i z pewnością na długo zapadnie w ich pamięci.

Składamy podziękowania dla Państwa Kokot i Państwa Leśnikowskich za umożliwienie zorganizowania takiej wycieczki.

K. Kloc/ W. Bienioszek