Podsumowanie akcji „Zeszyt dla Bangladeszu”

Od lutego 2018r w naszej szkole jest realizowany projekt charytatywny „Zeszyt dla Bangladeszu”  zainicjowany  przez Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu” z Krakowa.   Celem projektu jest wsparcie  budowy szkoły na placówce misyjnej w Joypurhat w Bangladeszu, gdzie pracuje od wielu lat polski misjonarz ksiądz Paweł Kociołek.

 Akcja    rozpoczęła  się  kampanią  informacyjną  na temat projektu. Uczniowie  poznali warunki życia  rówieśników z tego  azjatyckiego kraju,  gdzie bieda materialna idzie w parze  z ograniczonym dostępem do edukacji. Kolejnym etapem projektu była sprzedaż zeszytów, które otrzymaliśmy. Każdy, kto nabył taki zeszyt z naklejką „ Pomagam”, uwiecznił swoje imię na cegiełce, która  umieszczona została  na planszy widocznej na korytarzu szkolnym. Obserwowaliśmy jak rośnie mur. Sto  zeszytów szybko znalazło właścicieli . Kwota uzyskana ze sprzedaży ( 525 zł) została jeszcze powiększona o 340 zł,   dzięki zorganizowaniu w dniu 19 kwietnia br. „Kiermaszu słodkości dla Bangladeszu”. Razem zebraliśmy 865 zł, za co w Joypurhat można kupić  1730 cegieł lub 72 worki cementu, a tym samym wybudować kawałek prawdziwego muru.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w tę akcję . Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Rodziców, którzy  przygotowali pyszne babeczki i rogaliki na kiermasz.

               Uczniom klas czwartych  bezpośrednio związanym z projektem gratulujemy pomysłowości    i wielkiego zapału. A są nimi: Małgosia Kubis, Dawid Kubis, Konrad Szromek, Ola Gugółka, Wiktoria Drzewi, Ola Piechnik, Julka Jurasz, Karolina Kumor, Paweł Kawa, Liliana Faruga, Martyna Gaj, Zosia Czerwionka, Oliwia Szromek, Julka Zajusz,  Marlena Koczuba  i Filip Piszczek.

Opiekunowie: M. Fischer , M. Kubica