Wycieczka klas IV

W słoneczny piątek 21. września klasy 4a i 4b wyruszyły na spacer do terenu biwakowego przy byłej leśniczówce w Czarkowie. Wyjście miało na celu integrację zespołów klasowych oraz przyłączenie się do akcji „Sprzątanie świata”. Na miejscu czekał na nas pracownik Lasów Państwowych – sympatyczna pani podleśniczy leśnictwa Czarków, która wskazała najbardziej zaśmiecone tereny, a następnie złożyła ognisko. Opiekunowie – wychowawczynie i mamy kilkorga uczniów – rozdały każdemu czwartoklasiście rękawiczki oraz worki na śmieci. Uczniowie chętnie i dokładnie wysprzątali wskazane miejsca wrzucając do worka butelki, plastikowe odpadki oraz puszki i kapsle. Przy okazji znaleziono kilka zwierzęcych kości oraz grzyby. Po pracy nadszedł czas na posiłek. Każdy samodzielnie piekł kiełbasę nad ogniem, a mamy dbały, by wszyscy dostali dodatki (tacka, chleb lub keczup). Następnie uczniowie wzięli udział w kilku zabawach integracyjnych. Przed powrotem ponownie posprzątaliśmy wokół siebie oraz podziękowaliśmy pani podleśniczy za pomoc w organizacji wycieczki. 4a i 4b wróciły do szkoły zmęczone, ale w dobrych humorach.

A.Chrapek, K.Drobik