„Pszczyńska młodzież na górskich szlakach”

W dniu 29.09.2018r. (sobota) odbył się XX Górski Rajd Pieszy Młodzieży Powiatu Pszczyńskiego. Organizatorem rajdu był Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej wraz z Kołem Przewodników Beskidzkich i Terenowych. Do uczestnictwa w rajdzie zgłosiło się 25 drużyn, łącznie z opiekunami i obsługą rajdu na mecie rajdu stawiło się ponad 200 osób. Tematem przewodnim był Beskid Mały.

Uczestnicy rajdu mieli do wybrania różne trasy trasy, nasi uczniowie wybrali trasę nr 4 z Przełęczy Kocierskiej przez Potrójną, Łamaną Skałę, Leskowiec (922 m) do Schroniska PTTK na Leskowcu (Groń Jana Pawła II). Drużyny rajdowe składały się z uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu pszczyńskiego. Około godziny 11:00 został przeprowadzony quiz na temat Beskidu Małego oraz zasad bezpiecznego poruszania się w górach. Nasi reprezentanci z uśmiechem i radością pokonali ponad 4 godzinną trasę.

Choć poranek był chłodny i mglisty, meta przywitała nas słoneczkiem. Zdobyliśmy bagaż doświadczenia, który na pewno będzie potrzebny w kolejnych edycjach rajdu!

Zobacz -> Dyplom dla naszej drużyny

A. Kost

 

Font Resize
Contrast