Ogólnopolski Tydzień Kariery 2018

Nasza szkoła, jak co roku bierze udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery. W tym roku hasło przewodnie brzmi „ Bądź architektem swojego szczęścia !”. Nasze działania nakierowane zostały na branżę budownictwa, a działaniach wykorzystujemy lokalne zasoby.

Klasy młodsze odwiedziły zakład produkcyjny ABA Wiktorczyk Okna i drzwi drewniane. Dzięki uprzejmości właścicielki Pani Barbary uczniowie mogli zobaczyć jak powstaje okno. Byli świadkami wszystkich etapów produkcyjnych.  Było to  bardzo interesujące ze względu na złożoność procesu jak i wykorzystani różnych maszyn i urządzeń. Poznali wszelkie szczegóły obróbki drewna i montażu np. szyb. Na zakończenie wycieczki uczniowie otrzymali drewniane klocki i słodki poczęstunek. Równie ekscytujące było wyjcie przedszkolaków do firmy Japi – bud. Przedszkolaki zobaczyły różne materiały budowlane, z których buduje się domy, miały okazję zobaczyć również jak pracuje wózek widłowy a największą atrakcją, nie tylko dla chłopców, była samochodowa betoniarka, czyli gruszka. Właściciele również obdarowali przedszkolaki drobnymi upominkami i słodkościami, ·co umiliło im spacer.

Serdecznie dziękujemy za duże zaangażowanie i pomoc.

 

K.Brzezińska