Rakiety śnieżne

Niedzielny bieg na rakietach śnieżnych już za nami!

Choć za oknem wiosenna aura, to w górach wciąż trwa zima. Mogli się o tym przekonać uczestnicy kolejnej górskiej wyprawy, która odbyła się w niedzielę, 3 marca.

Celem naszej wędrówki było dojście do bacówki na Rycerzowej oraz uczestnictwo w biegu na rakietach śnieżnych na sam wierzchołek góry czyli Wielkiej Rycerzowej.

Bieg zaczął się o 12 w magicznej atmosferze mgły i braku widoczności naszego celu. Chętnych do zawodów jednak nie zabrakło! Wszyscy z uśmiechem zakładali rakiety- niektórzy po raz pierwszy, by móc stanąć na starcie i dobrze się bawić.

Zawody zakończyły się sukcesem dla Darii- I miejsce w kategorii dziewcząt, Dawida- I miejsce w kategorii mężczyzn i Michała- III miejsce w kategorii mężczyzn.

Wyjazd okazał się również udany dla naszych raczkujących turystów, bowiem Daria, Wiktoria i Cyprian zdobyli swoją pierwszą (nie ostatnią!) Górską Odznakę Turystyczną w kategorii popularna.

Kolejny wyjazd już za 2 tygodnie, tym razem w Beskid Śląsko-Morawski na powitanie wiosny- Javorovy (Czechy), a na przełomie marca/ kwietnia pojedziemy szukać Krokusów w Gorcach.

Pamiętajcie! Liczba miejsc ograniczona. Zapisy od dziś!

Z górskim pozdrowieniem

Kost A.