Szlachetna Paczka

 

 

źródło zdjęcia: https://malbork.naszemiasto.pl/szlachetna-paczka-w-malborku-zglos-rodzine-zostan/ar/c1-4260295

Szlachetna Paczka

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie serdecznie zapraszają wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się w akcję Szlachetna Paczka. W tym roku chcemy wesprzeć matkę z dwójką dzieci. Szczegóły dotyczące rodziny i jej potrzeb znajdziecie Państwo na stronie internetowej szkoły oraz na plakatach.

 

źródło zdjęcia: https://malbork.naszemiasto.pl/szlachetna-paczka-w-malborku-zglos-rodzine-zostan/ar/c1-4260295

Bardzo prosimy o darowanie rzeczy nowych lub wsparcie finansowe akcji. Pieniądze potrzebne są na zakup i montaż paneli podłogowych oraz zakup odzieży i obuwia.

Za każdy rodzaj pomocy serdecznie dziękujemy!!!

Dary przyjmowane są w szkole do dnia 4 grudnia 2019 roku.

Szkolnymi koordynatorami akcji są P. Bernadeta Ryś i P. Jolanta Bryła.

Historia Rodziny

Pani Agata (lat 51 ) wychowuje swoje córki Kasię ( 15 lat ) oraz Zofię (11 lat). Kobieta pracuje zawodowo jako sprzątaczka i stara się zapewnić jak najlepszy byt dla swoich córek. Kilkanaście lat temu rozpoczęła budowę domu wraz ze swoim partnerem a ojcem dziewczynek. Jednak po pewnym czasie mężczyzna popadł w problemy alkoholowe. W domu zaczęły się awantury i przemoc. Dla dobra dzieci Pani Agata postanowiła rozstać się z partnerem. Zamieszkała w domu siostry i powoli, w miarę swoich możliwości wykańczała budynek. Jednak kilka miesięcy temu, kobieta została poinformowana że musi opuścić zajmowany pokój do końca tego roku. Rozpoczęła się walka z czasem i z samym sobą. Chcąc zapewnić dach nad głową dzieciom postanowiła że musi wykończyć przynajmniej część domu który budowała. Jednak skromna wypłata sprzątaczki nie jest w stanie pokryć tak wielkich potrzeb. Dochód miesięczny rodziny to wypłata Pani Agaty, alimenty oraz świadczenie 500 +, co w sumie daje około 3748 zł. Po opłaceniu bieżących rachunków kobiecie zostaje około 450 zł/ msc na osobę. W związku z tym kobieta stara się jak najwięcej rzeczy robić sama by zaoszczędzić. Kompletuje wyposażenie z rzeczy, które znajduje w Internecie , kiedy ktoś chce je oddać za darmo. W miarę możliwości wykonuje drobne prace budowlane.

Piękno Rodziny

Pani Agata jest bardzo zaradną i rozsądną kobietą. Z wszystkich sił stara się zapewnić dach nad głową swoim dzieciom. Próbuje wszelkich możliwych sposobów aby zdobyć przynajmniej część środków potrzebnych do wykończenia domu. Przy tym jest bardzo skromna. Nie lubi prosić o pomoc, jednak kiedy sytuacja nie daje jej wyboru chowa dumę do kieszeni, zagryza zęby i brnie do przodu. Kasia ma zdolności manualne i powoli próbuje szkolić się w kosmetyce. Zaś Zosia uwielbia malować i tańczyć. Radość córek napawa radością matkę. Daje motywację do działania. Wie że wszytko co robi, robi właśnie dla nich. W chwili obecnej są dla niej jedynym motorem napędowym. Dziewczynki starają się dodawać otuchy mamie. I jak mówi kobieta, kiedy myśli że już nie da rady, z uśmiechem pojawiają się one, i znów wraca chęć do walki. Walki o lepsze jutro. Walki o własny kąt. Walki o marzenia.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny 

1. Materiały potrzebne na podłogę w pokoju i kuchni

Aby rodzina mogła się przeprowadzić do domu potrzebują materiałów aby wykonać podłogę. Pani Agata robi co może żeby końcem roku nie zostać bez dachu nad głową. Jednak trzeba jeszcze bardzo dużo środków których kobieta sama nie jest w stanie zorganizować. Metraż podłogi w kuchni to 13 m2 a pokoju 12 m2.

2. Odzież

W związku z tym że wszelkie możliwe finanse są przeznaczane na wykończenie domu rodzina nie jest w stanie zapewnić sobie odpowiedniej odzieży na nadchodzącą zimę.

3. Art. spożywcze

Rodzina stara się radzić sobie w trudnej sytuacji jednak nie zawsze jej się to udaje. Często zdarza się że muszą zrezygnować z zakupu artykułów spożywczych na rzecz innych akurat niezbędnych rzeczy.

Żywność trwała

Herbata,cukier, kasza, konserwy mięsne, makaron, olej, konserwy rybne, kawa, mąka, dżem, warzywa w puszkach, przyprawy, słodycze

Środki czystości

Specjalne wymagania:

Alergia na proszek Ariel, środki czystości najlepiej hipoalergiczne

Proszki do prania, płyny do mycia naczyń, mydła, żele myjące, pasty do zębów, płyny czyszczące, płyny do płukania, szczoteczki do zębów, szampony

Odzież

Agata – rozmiar M

kurtka zimowa, bluzka, getry (leginsy), bluza

Zosia – rozmiar 146

kurtka zimowa (najlepiej kolorowa lub różowa), spodnie ( jeansy , leginsy), sweter, bluza, bluzka

Kasia – rozmiar S

kurtka zimowa (najlepiej ciemna), bluza, spodnie

Obuwie

Agata: Kozaki/buty zimowe / rozmiar 35

Katarzyna: Kozaki/buty zimowe /rozmiar 38

Zofia: Kozaki/buty zimowe / rozmiar 34

Materiały szkolne

Zeszyty, papier kolorowy, farby, plecak, nożyczki, papier ksero w ryzach, przybory do pisania, klej, bloki rysunkowe

Wyposażenie mieszkania

Specjalne wymagania:

Prześcieradło w rozmiarze 180cm

Koc, ręczniki, poduszka, pościel (poszwy, prześcieradło)

Inne potrzeby materialne

Materiał do zrobienia podłogi w kuchni i pokoju

Potrzeby niematerialne

Pomoc fachowca w pracach budowlanych np. położenie paneli, płyt kartonowo- gipsowych, itp.

 Szczególne upominki

Agata: Perfum

Katarzyna: Rzeczy do stylizacji paznokci

Zofia: Zestaw do rysowania, malowania

 

Wszystkim darczyńcom z góry dziękujemy za okazaną pomoc !

 

Font Resize
Contrast