Szlachetna Paczka – Podziękowanie!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację „Szlachetnej Paczki”. Kolejna edycja za nami, kolejna rodzina otrzymała wsparcie i być może dzięki nam będzie miała nie tylko wyjątkowe Święta Bożego Narodzenia, ale uwierzy również w lepsze jutro i z nadzieją popatrzy w przyszłość.

Jesteście Państwo wspaniali, wspólnie dokonaliśmy wielkiej rzeczy!

Życzymy wszystkim radosnych, ciepłych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Poniżej mogą Państwo przeczytać relację ze spotkania z rodziną przy wręczaniu paczki.

 

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Gdy wraz ze strażakami podjechaliśmy pod obecny dom pani Agaty, ta nieśmiało wyglądała przez uchylone drzwi. Kobieta zobaczywszy uśmiech na naszych twarzach i wesołe czapeczki świętego Mikołaja wyzbyła się obaw i szeroko otwarła nam drzwi. Chwilę później przed domem pojawiły się ciekawe dziewczęta. Wspólnie rozpoczęliśmy przenoszenie pakunków do jedynego pokoju, który zajmuje rodzina. Uwagę zwróciły niesamowicie zapakowane kartony. Bowiem zdobił je papier pokryty rysunkami dzieci ze szkoły tj. renifery,mikołaje, prezenty itp. Pani Agata zachwycona była tym pomysłem i postanowiła zachować część papieru na pamiątkę tego pochmurnego a jednak tak radosnego dnia. Gdy wszystkie pakunki były już na wyznaczonym miejscu rodzina ochoczo przystąpiła do rozpakowywania podarków. Największe zaaferowanie miało miejsce przy otwarciu kopert z bonami. Pani Agata poprosiła Kasię i Zosię o dołączenie do niej ponieważ myślała, że to kartka z życzeniami Bożonarodzeniowymi. Jakież było zdumienie gdy okazało się iż mieszczące się w kopercie kartki to nie pocztówki z życzeniami. Wszyscy wraz z wolontariuszami byli mocno zaszokowani gdy odczytali iż w rzeczywistości to bony na zakupy. Kasia z piskiem rzuciła się mamie w ramiona ponieważ bardzo chciała wybrać się z mamą na wymarzone zakupy. Ziściło się jedno ze skrywanych marzeń. Tymczasem Zosia pochłonięta była na nowo szperaniem w kartonach. Ucieszyła się bardzo mocno gdy odkryła całe pudełko z blokami, farbami,kredkami dla niej. Roztrzęsiona, ale szczęśliwa wymachiwała mamie i siostrze przed oczyma niesamowitą niespodzianką. Pani Agata odpakowała pudełko z butami i od razu zaczęła przymierzać. Botki idealnie trafiły w gust kobiety. Była nimi zachwycona i nawet padło stwierdzenie że :”Szkoda ich zakładać do pracy więc będzie ich używać ale tylko na wyjątkowe okazje”. Zosia odkryła pudełko z ubraniami w jej rozmiarze i razem z siostrą urządziły wszystkim zebranym mały pokaz mody 🙂 Radosnym okrzykom, piskom nie było końca. Każdej nawet najmniejszej rzeczy poświęcane było tyle czasu ile potrzebne było by zaznajomić się z jej funkcją i ułożyć plan w jaki sposób ją wykorzystać. Kasia wydawała się być najszczęśliwszą osobą na świecie kiedy „dokopała” się do jej wymarzonego zestawu lakierów, i pilniczków itp. Od razu zaoferowała się iż chętnie wykona manicure każdemu chętnemu, nawet mężczyźnie! Gdy dziewczęta nadal zaaferowane były odkrywaniem nowych „skarbów” wśród darów pani Agata poprosiła nas na słówko na boczek. Uradowana kobieta ze łzami w oczach dziękowała za wszystko po kolei: za żywność, chemię za piękne prezenty dla siebie i dziewcząt, za panele które za niedługo będą montowane w jej nowym domu…Ale najbardziej zapadły nam w pamięć jej słowa: ” Dziękuję wam za szanse na nowe, lepsze życie dla mnie i moich dzieci. Obiecuję że tej szansy nie zmarnuję. Dziękuję za uśmiech i wsparcie, którego tak mocno potrzebowałam”!

Słowo od Rodziny

Zosia jak najpiękniej potrafiła namalowała kartkę przedstawiającą dom a na jego tle uśmiechniętą mamę i siostrę. W środku zamieściła słowa: „Pragniemy serdecznie podziękować za wsparcie dla naszej rodziny. Dzięki zrozumieniu i pomocy mogły być spełnione oczekiwania, których sami byśmy nie udźwignęli. cieszymy się że to właśnie w Was znaleźliśmy wsparcie”. Nie może być nic piękniejszego niż szczere, płynące prosto z serca dziecka podziękowania.

Słowo od Wolontariusza

Ze swojej strony chciałam podziękować bardzo serdecznie za współpracę. To dzięki Państwa pełnemu zaangażowaniu udało się pomóc tej właśnie rodzinie . Wielką radość sprawiliście państwo dzieląc się z potrzeby serca. W tym wyjątkowym czasie Narodzenia Pańskiego pragnę złożyć życzenia zdrowia, miłości i radości. Jesteście państwo doskonałym przykładem na to jak bezinteresownie niesiona pomoc może odmienić ludzkie życie. Mam nadzieję, że jeszcze uda nam się wspólnie pomóc nie jednej potrzebującej rodzinie.

 

Font Resize