Zbieramy pomagamy! Twój śmieć to dla nas cenny skarb!

Od kilku lat w naszej szkole prowadzona jest zbiórka plastikowych nakrętek, zużytych baterii, płyt CD i DVD oraz niedziałających telefonów komórkowych.
Nakrętki zbieramy dla dwóch chorych chłopców Radka i Oskara, którzy w ten sposób zbierają pieniądze na kosztowną rehabilitację.
W tym semestrze przekazaliśmy już 8 worków nakrętek.
Zużyte baterie, płyty CD i DVD oraz stare telefony komórkowe przekazujemy
Sekretariatowi Misji Zagranicznych Księży Sercanów.

Poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje dotyczące projektu.
zbieramto.pl dla misji i środowiska”  jest projektem zainaugurowanym i rozwijanym przez Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Gromadząc i przetwarzając pozornie bezwartościowe przedmioty, wspieramy posługę ponad 100 sercańskich misjonarzy w Azji, Afryce, Ameryce Południowej i Europie Wschodniej.
Jednocześnie pomagamy chronić środowisko naturalne.

Naładowani dobrem? Jak najbardziej! W ramach tej akcji zbieramy zużyte baterie, niepotrzebne płyty CD i DVD, niedziałające telefony komórkowe na rzecz budowy domów i przedszkola dla Filipińczyków.
Wierzymy, że pozytywna energia, płynąca z dzielenia się i chęci pomagania potrzebującym, nigdy się nie skończy. Twój „śmieć” to dla nas cenny skarb! Do współpracy zachęcamy przede wszystkim szkoły, przedszkola, świetlice, akademiki i inne placówki użyteczności publicznej.
Najnowsza inicjatywa, podjęta przez Sekretariat z myślą o ubogich Kongijczykach, to budowa Przychodni Zdrowia Jana Pawła II w Butembo. Koszt inwestycji to 200 tys. zł. Prace budowlane już ruszyły.
W ramach projektu zbieramto.pl | dla misji i środowiska wspieramy także program dożywiania urugwajskich dzieci przychodzących po posiłek (często jedyny w ciągu dnia) do świetlic przyparafialnych w Montevideo.
Podsumowanie zbiórek odbywać sie będzie pod koniec każdego semestru.

 

Font Resize