Z WIZYTĄ W TEATRZE ZAGŁĘBIA ORAZ W MUZEUM ŚLĄSKIM

Dnia 4 lutego 2020 roku uczniowie klas IV i V mieli okazję zobaczyć spektakl Ania
z Zielonego Wzgórza
na deskach Teatru Zagłębia w Sosnowcu.
Sztuka została wyreżyserowana przez Jana Szurmieja na podstawie znanej wszystkim powieści Lucy
M. Montgomery.

Przygody głównej bohaterki Ani Shirley zostały przedstawione w formie ciekawego musicalu. Oprawa muzyczna dzieła przygotowana przez Zbigniewa Karneckiego wzbogacała grę aktorską i wywoływała żywą reakcję widzów. Po spektaklu nasi uczniowie wraz z opiekunami udali się do Muzeum Śląskiego do Katowic, gdzie mieli okazję odbyć podróż do przeszłości Górnego Śląska oglądając wystawę „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”.
Oglądając wystawę pełną różnorodnych eksponatów oraz bogatą
w interaktywny przekaz, uczniowie zapoznawali się z historią Śląska od najdawniejszych wydarzeń historycznych, poprzez wszystkie ważne momenty dziejowe, aż do roku 1989. Wycieczka z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

 

K. Drobik/A.Chrapek/ P. Wita

Font Resize
Contrast