Luty Miesiącem Bezpiecznego Internetu

Dzień i Miesiąc  Bezpiecznego Internetu  obchodzone są z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzone był tylko w Europie, ale już od lat przekroczyły jej granice angażując państwa z całego świata.

Głównym celem tej międzynarodowej  akcji   jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą  jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Font Resize
Contrast