„Porwaliśmy się na zdobycie wielkich gór…” – Wyjazd na Pilsko

W niedziele 9 lutego grupa najdzielniejszych uczniów naszej szkoły wraz z Stowarzyszeniem Wichura wyruszyła na górski szlak zdobyć kolejny szczyt Beskidu Żywieckiego- Pilsko.

Choć aura za oknem jesienno- wiosenna, to aby znaleźć zimę w swej najpiękniejszej postaci trzeba wyruszyć na górski szlak. Warunki tydzień temu nie zapowiadały takiej zimowej aury. Śnieg który spadł w ostatnim czasie przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Od samego wejścia na szlak, białego puchu było bardzo dużo, a im wyżej, tym go było więcej. Każdy miał okazję zmierzyć ile go jest, zapadając się przy każdym kroku po pachy. Przodownicy grupy ubijali śnieg rakietami śnieżnymi, dzięki czemu mogliśmy stanąć na szczycie góry. Widok był cudowny, ukazała się nam pustynia śnieżna, niemająca końca. Z oddali wynurzyły się Tatry i Wieli Hocz- cel naszej marcowej wędrówki. Po prawie 5 godzinach trudnego i bardzo męczącego marszu doszliśmy do schroniska wypić czekoladę i podbić książeczki PTTK.

Gratuluję wszystkim zdobycia szczytu i pokonania własnych słabości . Zachęcam gorąco do kolejnej wycieczki na Żar i okoliczne szczyty w Beskidzie Małym (23.02 br.) oraz na małą zabawę biegową na rakietach śnieżnych na Rycerzowej w Beskidzie Żywieckim (1.03 br.).

Z górskim pozdrowieniem:

Aleksandra Kost

Font Resize
Contrast