Kolejne górskie podboje… Góra Żar 761 m n.p.m

W niedzielę 23 lutego br. dzieciaki z Czarkowa wyruszyły wcześnie rano aby zdobyć kolejny szczyt- górę Żar, tym razem w Beskidzie Małym.
Choć prognozy zapowiadały od samego rana ulewę i deszcz, nad nami wisiało okno pogodowe, które utrzymywało się do godziny 13.00 i pozwoliło przyjemnie wędrować od Porąbki przez górę Żar- Kiczera- Wielka Cisową Grapę- Kościelec- Oczków.
Wyjazd jak zawsze okazał się być dobrym pomysłem na niedzielne przedpołudnie, aby
w doborowym towarzystwie przejść prawie 16 km, pokonać 800 metrów przewyższenia i zdobyć 25 pkt GOT. To jednak nie wszystko! Największą atrakcją okazał się jak zwykle śnieg, który w górnych warstwach zalegał to tego stopnia, że można było stoczyć śniegowe bitwy i nacieszyć się nim pod dostatkiem.
Kto ma ochotę na zimowe szaleństwa zapraszam na kolejny wyjazd już niebawem, 1 marca zdobywamy Rycerzową i bawimy się na rakietach śnieżnych. Zapewniamy sprzęt, instruktaż, dobrą zabawę i małe niespodzianki dla najlepszych.
Jak zawsze liczba miejsc ograniczona.
Z górskim pozdrowieniem.
A. Kost

 

Font Resize
Contrast