Relacja z wizyty gościa z Teneryfy

W dniach od 24 lutego do 28 lutego gościliśmy w naszej szkole nauczyciela z zaprzyjaźnionej szkoły CeipTagoror w Santa Cruz de Tenerife z Hiszpanii.

Nasz gość to pan Santiago Catalan Olaria, jest to nauczyciel języka hiszpańskiego i religii w Ceip Tagoror. Odwiedziny odbyły się w ramach projektu Erasmus+ K1 „A school walking to Europe”, który realizuje szkoła na Teneryfie. Jest to działanie „job shadowing” – obserwowanie i śledzenie jak przebiegają zajęcia edukacyjne w Polsce.

Podczas tygodniowego pobytu pan Santiago obserwował różne lekcje na dwóch poziomach edukacyjnych, odwiedził również przedszkolaki. Podczas wizyt w klasach uczniowie chętnie zadawali pytania naszemu gościowi. Najczęściej pytania dotyczyły Wysp Kanaryjskich oraz Teneryfy, ale również słownictwa hiszpańskiego. Dzieci były ciekawe jak brzmią nazwy zwierząt i przedmiotów w języku hiszpańskim.

Nasz gość podczas pobytu w Polsce odwiedził Zamek Pszczyński, a także ościenne miasta. Miał możliwość zobaczyć urokliwy rynek Bielska – Białej, zachwycił się padającym śniegiem. Jak również odwiedził Katowice, gdzie mógł zapoznać się z historią Górnego Śląska podczas wizyty w Muzeum Śląskim.

Wizyta okazała się bardzo wartościowa dla naszej placówki,dla uczniów oraz nauczycieli.
Nasz gość jest także zachwycony Polską i przygotował podsumowanie swojego pobytu w naszej szkole.

Muchas Gracias Santiago!

Wspomnienia naszego Gościa

 

Artykuł na stronie www.pless.pl

 

K. Kuś

Font Resize
Contrast