Wybory do Samorządu Uczniowskiego

8 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego.

Kandydaci w tygodniu poprzedzającym to demokratyczne święto przeprowadzili kampanię wyborczą, która ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa, nie mogła odbywać się w tradycyjny sposób. Podobnie wybory przeprowadziła Szkolna Komisja Uczniowska składająca się z uczniów klasy 8, którzy przeszli po salach z urną wyborczą i kartami do głosowania.

W głosowaniu wzięło udział 138 uczniów. Najwięcej głosów otrzymał Bartłomiej z klasy 8a, który został przewodniczącym Rady Samorządu Uczniowskiego, drugie miejsce zajęła Maria z klasy 7b (zastępca przewodniczącego), trzecie -Julia z klasy 6b (sekretarz). Aleksander – klasa 6a, Karol i Kacper – klasa 4b zajęli kolejne miejsca i tym samym zostali członkami rady.

Wszystkim nowo wybranym przedstawicielom samorządu uczniowskiego gratulujemy i życzymy owocnego roku szkolnego!

Anna Kantorowska i Paulina Szymura- opiekunowie samorządu.

Font Resize
Contrast