7B z wizytą w Muzeum Powstania Warszawskiego

Dnia 18.11.2020 roku klasa VII b, w ramach zajęć z wychowawcą,  uczestniczyła w lekcji muzealnej online „Powstańczy dzień powszedni” w Muzeum Powstania Warszawskiego.

W wirtualną podróż do czasów II wojny światowej zabrał nas pan Michał Komuda, historyk, pracownik Sekcji Dydaktycznej Muzeum Powstania Warszawskiego, współautor i redaktor książki „Leksykon militariów Powstania Warszawskiego”.

Na początku  przedstawił okoliczności wybuchu II wojny światowej oraz  ukazał  trudną rzeczywistość okresu okupacji.

Głównym zagadnieniem poruszanym na lekcji było życie codziennego Powstańców i ludności cywilnej w czasie walk powstańczych. Z zajęć dowiedzieliśmy się, jak wyglądało uzbrojenie walczących, jak radzono sobie z brakiem żywności, gdzie się ukrywano, jak się porozumiewano i jak wyglądała kwestia religii czy kultury w trakcie Powstania Warszawskiego.

Podczas lekcji mogliśmy podziwiać eksponaty zgromadzone w muzeum. Zrobiły na nas duże wrażenie.

Maria Kubica

Font Resize
Contrast