Szlachetna Paczka

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Jak co roku nasza szkoła i cała jej społeczność włącza się w akcję Szlachetna Paczka. Czasy są dla nas wszystkich trudne, ale wspólnymi siłami na pewno uda nam się (jak każdego roku) czynić dobro dla potrzebujących.

W tym roku pomagamy Rodzinie wielodzietnej.

Historia Rodziny

Pani Natalia, pan Ryszard, i ich dzieci – Emilia, Roksana, Adrianna, Aleksander oraz Przemysław zajmują jeden pokój w mieszkaniu komunalnym. Mężczyzna jest jedynym żywicielem rodziny. Kobieta zajmuje się najmłodszą córką, Adrianną, która wymaga opieki ze względu na niepełnosprawność umysłową. Warunki mieszkaniowe są głównym problemem rodziny, niestety wynajem większego mieszkania nie wchodzi w grę ze względu na ograniczone środki rodziny. Podczas pandemii szczególnie trudne jest funkcjonowanie dzieci, które ucząc się online, a rodzina ma do dyspozycji tylko jeden pokój. Po odliczeniu podstawowych wydatków (2030 zł), dochód na osobę w rodzinie wynosi 353 zł.

Piękno Rodziny

Mimo przeciwności losu jakie spotykają rodzinę, jej członkowie pozostają pełni optymizmu oraz nadziei. Pani Natalia oraz pan Ryszard dbają o pielęgnowanie relacji rodziny poprzez wspólne spędzanie czasu. Trudne warunki mieszkaniowe dodały rodzinie siły oraz wzmocniły ich więzi. Kobieta oraz mężczyzna pragną aby ich dzieci zdobyły dobre wykształcenie i aby mieli się jak sami mówią „lepiej jak oni”, dlatego oszczędności rodziny inwestują w korepetycje dla dzieci oraz naukę języków obcych. Aleksander bardzo lubi zajęcia w siłowni. Przemysław uwielbia się bawić klockami lego. Roksana pasjonuje się językiem francuskim. Adrianna z kolei uwielbia Krainę Lodu. Cała rodzina w wolnym czasie bardzo lubi grać w gry karciane lub planszowe.

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała: herbata, ryż, kasza, makarony, mąka, cukier, olej, dżemy, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach, płatki do mleka, mleko, miód, słodycze dla dzieci

Środki czystości :Specjalne wymagania – ze względu na alergie: płyn do płukania Lenor, proszek do prania Vizir, płyn do mycia naczyń, mydło, żel myjący, szampon, pasta do zębów,

Materiały szkolne: zeszyty, bloki, kredki, farbki, klej, plastelina, papier kolorowy, nożyczki, przybory do pisania

Uwagi:Z racji tego, że w domu jest piątka dzieci uczących się muszą codziennie brać udział w lekcjach online, rodzinie ułatwiłoby sprawę „wymienianie się” sprzętem gdyby było go więcej (rodzina posiada jeden tablet oraz jeden komputer. Dzieci wymieniają się sprzętem w zależności od pory odbywania się zajęć).

Tablet

Font Resize
Contrast