Z wizytą w Muzeum Tatrzańskim

14 grudnia w ramach innowacji prowadzonej w naszej szkole uczniowie klas szóstych wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez panią Kingę Zuber z Muzeum Tatrzańskiego.

Mieliśmy okazję posłuchać o biografii naszego patrona, jego związkach z Zakopanem i dziełach, które pozostawił. Dowiedzieliśmy się, jak ważną postacią był dla społeczności Zakopanego Kornel Makuszyński. Przenieśliśmy się również do Willi Opolanki, która związana była z życiem i twórczością pisarza. Dziś mieści się w niej filia Muzeum Tatrzańskiego.

Mieliśmy przyjemność zobaczyć kolekcję dzieł pisarza, rękopis przepięknego utworu poetyckiego Rozmowa z zegarem o bezgrzesznych latach oraz wiele ciekawych zdjęć nawiązujących do różnych wydarzeń z życia naszego patrona.
Pani Kinga zachęciła nas do udziału w warsztatach organizowanych w muzeum, na które z pewnością się wybierzemy. Oto nasza relacja zawierająca kilka zdjęć, które udostępniło nam Muzeum Tatrzańskie:

K.Drobik, J.Waleczek

Font Resize