Lekcja biblioteczna

W ostatnich dniach biblioteka szkolna gościła najmłodszych uczniów naszej szkoły. Celem spotkań było wyjaśnienie zasad korzystania ze zbiorów bibliotecznych, zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania i oddawania książek. Każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej i  rozpocząć swoją przygodę z bohaterami.

Instytutu Książki przygotował dla każdego ucznia niespodziankę w ramach kampanii społecznej „Mała książka –wielki człowiek”, która została przygotowana z myślą o dzieciach rozpoczynających naukę w szkole podstawowej. Książka „Pierwsze abecadło” jest antologią tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które zostały napisane przez najwybitniejszych twórców książek dla dzieci, zarówno klasycznych, jak i współczesnych.

 

http://wielki-czlowiek.pl/pierwsze-abecadlo-wyprawka-czytelnicza-dla-pierwszaka/

 

B.Ryś

K.Kloc

W.Bienioszek

Font Resize
Contrast