#MuzeumPolin #AkcjaŻonkile #powstaniewgetciewarszawskim

19 kwietnia wzięliśmy  udział w  akcji Żonkile, upamiętniającej 78.  rocznicę  powstania w getcie warszawskim. Przypomnieliśmy sobie czym był holokaust, omówiliśmy tragiczne losy narodu żydowskiego w czasie okupacji i  dyskutowaliśmy o tolerancji, która była, jest i będzie potrzebna, żeby każdy człowiek miał prawo do godnego życia.

W czasie lekcji  wykorzystaliśmy  materiały przygotowane przez Centrum Edukacyjne Muzeum POLIN.  Uczniów  zaciekawiła  historia dziecięcej przyjaźni opowiedziana w filmie „Będę pisać” oraz słuchowiska na podstawie książek ”Pamięć drobinek” Zofii Staneckiej i „Historii z pewnej ulicy” Justyny Bednarek. Starsi uczniowie mieli także okazję zapoznać się z wybranymi utworami  Idy Fink oraz fragmentami „Mirabelki” Cezarego Harasimowicza. Bardzo spodobał im się wirtualny spacer  po warszawskim  Muranowie.  Choć czas wojny dawno minął, chcemy pamiętać o bohaterskich postawach i pielęgnować w swoich sercach pamięć o ważnych chwilach.

 

 

 

J.Waleczek/K.Drobik/P.Wita

 

Font Resize