Konkurs szkolny „CIEKAWOSTKI O WODZIE” rozstrzygnięty.

W środę 13 kwietnia br. na apelu szkolnym nastąpiło podsumowanie konkursu o wodzie.   

Napłynęło wiele prac. Uczniowie  często  ciekawostki o wodzie  wzbogacili o własne  ilustracje. Najwięcej prac dotyczyło rozsądnego wykorzystania wody w gospodarstwie domowym oraz sposobów na oszczędzanie wody. Były też ciekawostki o zawartości wody w owocach i warzywach oraz o krążeniu wody w atmosferze, a także informacje o walorach wody płynącej w naszych kranach.   

I miejsce zajęła Nikola Szczepanek z kl. I B, II miejsce  Jakub Szczotka i Kacper Kolarczyk również z  kl. I B.  Wyróżnienia otrzymali: Igor Górny, Wojciech Karaś, Hanna Janosz, Tomasz Leśko, Wiktoria Paszek,    Maja Pistelok i  Radosław Szromek. 

Na podstawie ciekawostek o wodzie przygotowanych przez uczestników konkursu szkoła zaprojektowała  tablicę informacyjną i  przekazała ją do Urzędu Miasta Pszczyna, celem  wykorzystania podczas tworzenia wodnej ścieżki edukacyjnej na terenie Pszczyńskiego Parku Aktywności. Na tablicy zostały zamieszczone  hasła i grafiki związane z atutami „Pszczynianki”- wody z kranu.  

Dziękujemy wszystkim uczestnikom  za udział w konkursie.  

 

Członkowie szkolnej komisji konkursowej : D. Hristova, A. Haka- Otręba, M.Kubica 

Font Resize