Matematyka w obiektywie

Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w projekcie metamatematycznym „Matematyka w obiektywie”.Celem projektu było:• poszukiwanie matematyki w codzienności• rozwijanie spostrzegawczości, pomysłowości, kreatywności• kształtowanie wyobraźni przestrzennej• rozwijanie umiejętności stosowania pojęć matematycznych w życiucodziennym• rozwijanie umiejętności pracy w zespole.Praca nad projektami  odbywała się w zespołach 2-3 osobowych. Zadaniemuczniów było wykonanie plakatu z 5 zdjęciami związanymi z  zastosowaniemmatematyki w życiu codziennym. Uczniowie wykazali się pomysłowością orazkreatywnością. Spośród projektów nauczyciele matematyki wyróżnili 16prac. Nagrody i dyplomy zostały wręczone podczas apelu.Dziękujemy za zaangażowanie.Nauczyciele matematykiR. Dybowicz, M.Pławecka

Font Resize