Święto Liczby Pi

Od kilku lat z okazji „Święta Liczby Pi” organizujemy dla uczniów klas 1-8 akcję „Tydzień z matematyką.  14 marca liczba Pi obchodzi swojeświęto. Datę wybrano nieprzypadkowo – w Stanach Zjednoczonych zapisujesię ją jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość. Liczba π lubludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodukoła, do długości jego średnicy.•         Na lekcjach matematyki uczniowie zapoznali się z różnymiinformacjami i ciekawostkami na temat liczby Pi. Młodzież wzięła udziałw różnych aktywnościach matematycznych:– kodowanie liczby pi– konkurs klasowy  „Słodka liczba Pi”  (wykonanie słodkości promującychliczbę pi)– konkurs indywidualny „Przestrzenna liczba Pi”– wykonanie plakatów związanych z liczbą Pi.Uczniowie wykazali się pomysłowością, zdolnościami plastyczno –technicznymi oraz kulinarnymi. Galerię  prac związanych z liczbą Pi podziwialiśmy na korytarzu szkolnym. Uczniowie  wyróżniający sięszczególną kreatywnością  zostali nagrodzeni. Nagrody i dyplomy zostaływręczone podczas apelu.  Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.Wychowawcy klas 1-3L.Tyc, P.Szymura, W.Bienioszek, K.Kloc, D.Hristova, J.Bryła   oraz nauczyciele matematykiR. Dybowicz, M.Pławecka

Font Resize