Zainwestuj w naszą planetę 

„Zainwestuj w naszą planetę” – to hasło przewodnie Światowego Dnia Ziemi 2022. 

 Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia na całym świecie. Wydarzenie ma na celu promocję ochrony środowiska oraz szerzenie wiedzy ekologicznej. Również w naszej szkole uczciliśmy to święto. Klasa 4a w ramach lekcji przyrody posprzątała okolice szkoły, zwłaszcza pobocze ulicy Powstańców Śląskich. Śmieci zapełniły kilka worków. Najbardziej zaskoczył nas banknot 20. złotowy. Trudniejszego zadania podjęli się uczniowie klasy 8b, którzy pod okiem pana konserwatora posprzątali teren przylegający do szkolnej działki, usytuowany za siłownią plenerową oraz parking przy Domu Kultury.
 Punktem kulminacyjnym obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole było sadzenie symbolicznego drzewka, które otrzymaliśmy z Urzędu Gminy Pszczyna. W wydarzeniu wzięła udział klas 8b, 8c, uczniowie klas I- III oraz  świetlica szkolna. Nie obyło się bez promocji sadzenia drzew. Uczniowie klasy 8b skierowali kilka słów do zebranych, wyliczając  przyczyny, dla których warto sadzić drzewa. 

W poniedziałek Dzień Ziemi świętowali uczniowie klasy 2b, którzy sprzątając okolicę szkoły potwierdzili, jak ważna jest troska o środowisko.  

Pamiętajmy o tym, żeby w naszą planetę inwestować codziennie. 

Klasa 8b wraz z wychowawcą  

 

Font Resize