„Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.”

#laboratoriaprzyszłości #googlevr
Szóstoklasiści na ostatniej lekcji historii bardzo zaangażowali się w wirtualne zwiedzanie paryskich obiektów znanych z podręcznika. Dzięki nowoczesnej technologii mogli się przenieść do XVII i XVIII- wiecznej Francji i zwiedzić kilka ciekawych zabytków, takich jak barokowy pałac w Wersalu, czy klasycystyczny Panteon.
Wersal słynie z okazałego zespołu pałacowego, wybudowanego w stylu barokowym. Za obecny kształt budynku odpowiedzialny jest król Ludwik XIV, jednak początkowo był to jedynie zameczek myśliwski, użytkowany przez jego ojca – Ludwika XIII. Wraz z upływem czasu kompleks rozbudowywano, a w XVII wieku „Król Słońce”, darzący miejsce sentymentem, postanowił uczynić z kompleksu siedzibę królewską.
Panteon pochodzi z XIX wieku i reprezentuje styl klasycystyczny. Reprezentacyjna budowla znajduje się w Dzielnicy Łacińskiej i imponuje bryłą, zwieńczoną kopułą oraz zdobieniami w postaci płaskorzeźb, kolumn i malowideł. Budynek powstał na polecenie Ludwika XV, który w zamian za przywrócenie zdrowia, wybudował świątynię pod wezwaniem Świętej Genowefy. W późniejszych latach Panteon utracił sakralny charakter, aby ostatecznie stać się miejscem pochówku wybitnych osobistości – pochowana jest tam między innymi polska noblistka, Maria Skłodowska-Curie.
Font Resize