„Lato w mieście” – Gminna Tarcza

Prawie 600 dzieci z terenów Gminy Pszczyna będzie mogło wziąć udział w półkoloniach „Lato w mieście”. To forma lokalnej tarczy pomocowej rodzicom, których dzieci w trakcie wakacji pozostaną w domach.

Burmistrz Dariusz Skrobol zaangażował w projekt szkoły, a także jednostki organizacyjne: Pszczyńskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu, Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną, Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej oraz Muzeum Prasy Śląskiej, które będą współorganizowały zajęcia dla dzieci.

Zajęcia dla najmłodszych uczniów będą odbywały się z uwzględnieniem podziałów na grupy, w tygodniowych turnusach. Założenie organizatorów jest takie, żeby na 5 dni zajęć tylko dwa odbywały się w szkole, natomiast pozostałe na terenie obiektów, którymi dysponuje gmina. Jednym z nich będzie m.in. Ośrodek Sportów Wodnych w Łące, który dysponuje bogatą bazą sprzętową. Sporo ciekawych zajęć zorganizuje Centrum Kultury oraz Biblioteka. Na nudę z pewnością nie będzie można narzekać w Skansenie – Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej, gdzie na odwiedzających będą czekali przewodnicy, którzy przybliżą ciekawostki historyczne. Na wycieczkę w czasie zaprosi Muzeum Prasy Śląskiej.

Mamy świadomość, że sporo dzieci nie wyjedzie nigdzie w tym roku na wakacje. Od dłuższego czasu nie mają też  one kontaktu z rówieśnikami. Postanowiliśmy uruchomić półkolonie na bardzo dużą skalę. Zależy nam na tym, żeby odciążyć rodziców i w niskiej cenie zorganizować zajęcia dla najmłodszych – informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Organizatorzy półkolonii zabezpieczą transport, którym dzieci ze szkół dojadą na miejsce. Za udział w półkoloniach pobierana będzie opłata w wysokości 100 zł. Zgłoszeń można dokonywać w wymienionych placówkach.

TERMIN LICZBA GRUP (do 10 w jednym terminie) Placówka organizująca
I.29.06.2020 – 03.07.2020        3 ZSP Pszczyna
2 ZSP Jankowice
3 SP nr 6 w Pszczynie
2 Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie
  1. 06.07.2020 – 10.06.2020
3 ZSP Pszczyna
2 ZSP Jankowice
3 SP nr 6 w Pszczynie
1 Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie
  1. 13.07.2020 – 17.07.2020
2 SP nr 1 w Pszczynie
4 ZSP z LKS Łąka
1 SP Brzeźce
  1. 20.07.2020 – 24.07.2020
2 SP nr 1 w Pszczynie
4 ZSP z LKS Łąka

Szczegóły na stronie -> http://www.pszczyna.pl/main/aktualnosci/Gminna-tarcza-prawie-600-dzieci-na-polkoloniach/idn:1495

Font Resize
Contrast