LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Nasza szkoła realizuje program „Laboratoria Przyszłości”  zainicjowany przez  Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem programu jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.


Dzięki dofinansowaniu zakupiono: aparat fotograficzny, gimbal, mikrofon kierunkowy, mikroport z akcesoriami, oświetlenie potrzebne do realizacji nagrań, stację lutowniczą i zestaw edukacyjny z mikrokontrolerami, pracownię multiprzedmiotową z goglami VR wraz z akcesoriami i potrzebnym oprogramowaniem, nagłośnienie do pięciu sal lekcyjnych oraz regulowanie stoły i krzesła. Wartość projektu wyniosła 81900 zł.

Sprzęt jest i będzie używany podczas zajęć języków obcych,  edukacji wczesnoszkolnej, humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej, informatycznej, zajęć rozwijających kreatywność, technicznych, plastycznych, zajęć z doradztwa zawodowego.

 

Font Resize