PROGRAMOWANIE

Nasz szkoła w bieżącym roku szkolnym uczestniczy w projekcie „Zaprogramuj Przyszłość”, którego głównym sponsorem i organizatorem jest firma Orange.

https://zaprogramujprzyszlosc.edu.pl/

Na głównej stronie internetowej naszej szkoły mogą Państwo na bieżąco śledzić informacje o zajęciach, które się odbyły.

Nasza szkoła bierze udział w projekcie pt: „Zaprogramuj przyszłość”

O co chodzi?

Fundacja Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania nauczą podstaw programowania dwadzieścia tysięcy uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych z niewielkich miejscowości i wsi. Zajęcia odbędą się w ramach 9 projektów „Zaprogramuj Przyszłość”, które uzyskały dofinansowanie z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W pierwszym etapie trenerzy przygotują ponad 1200 nauczycieli z blisko 230 szkół do prowadzenia lekcji z programowania i wykorzystania umiejętności cyfrowych w praktyce. Szkolenia będą realizowane w szkołach publicznych w gminach wiejskich i wiejsko–miejskich, w województwach dolnośląskim, kujawsko–pomorskim, łódzkim, pomorskim, śląskim, warmińsko–mazurskim i zachodniopomorskim.

Jak to wygląda w praktyce?

Szkoły otrzymają zestawy do prowadzenia atrakcyjnych zajęć z nowych technologii, m.in. roboty, maty edukacyjne oraz tablety. Powstaną też mobilne pracownie cyfrowe, dzięki którym w projektach będą mogły uczestniczyć placówki, które nie dysponują nowoczesnymi salami komputerowymi. Następnie nauczyciele będą prowadzili zajęcia z zakresu programowania w klasach 1-3. Projekty są wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Orange oraz Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Zostaną one zrealizowane ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.

https://fundacja.orange.pl/nasze-programy/zaprogramuj-przyszlosc/

Projektem objęci są uczniowie klas I – III, w najbliższych dniach otrzymają Państwo zgody na uczestnictwo Państwa dzieci w projekcie.

Szczegółowe informacje będą udzielane przez: klasa 1a – W. Bienioszek, klasa 1b – K. Kloc, klasa 2a – J. Bryłę,  klasa 3a – K. Kuś, klasa 3b – L. Tyc.

————————————————————————————————————————————————————————————————————————

Uczniowie klas młodszych biorą udział w projekcie unijnym organizowanym w naszej placówce pt :”Zaprogramuj przyszłość”. Uczą się programowania i kodowania. Była zabawa na macie do kodowania, kodowanie z kubkami, odczytywanie współrzędnych i zabawy z robotami. Zajęcia cieszą, bawią i uczą jednocześnie.Oto krótka fotorelacja z zajęć.

W.Bienioszek, K.Kloc, L.Tyc, J.Bryła

 


W piatek, 15 grudnia odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu „Zaprogramuj przyszłość”. Uczestnikami zajęć tym razem były klasy 1b, 2a, i 3a. Uczniowie odkodowywali zaszyfrowane świąteczne obrazki, układali kolorowe plansze według podanego szyfru na macie „Mistrzów Kodowania” .
Zapoznali się również z robotami, które szkoła otrzymała w ramach projektu: Dashem i Dotem.
Mogli także wykorzystać dedykowane dla tych robotów aplikacje: „Path” i „Go”.

Na następne zajęcia zapraszamy w przerwie świątecznej, szczegóły u poszczególnych nauczycieli.

K. Kuś/ J. Bryła/ K. Kloc


Podczas przerwy świątecznej uczniowie klas I- III  licznie przybyli do szkoły, aby uczestniczyć w zajęciach z programowania.
I tym razem było ciekawie: kodowaliśmy na macie Mistrzów Kodowania, układaliśmy tory przeszkód dla robotów, którymi później sterowaliśmy. Uczniowie próbowali również swoich sił w programie Scratch, oraz programowali poprzez stronę code.org, rysowali roboty według własnego wzoru, kodowali obrazki dla kolegów i koleżanek, korzystali z aplikacji edukacyjnych na tabletach.

W. Bienioszek/ J. Bryła/ K.Kuś/L.Tyc

Font Resize