„Makuszyniada”

8 stycznia 2024 r. minęła 140. rocznica urodzin Kornela Makuszyńskiego – pisarza, felietonisty i krytyka teatralnego, który jest patronem naszej szkoły. W tym roku obchodzimy również 5 rocznicę nadania naszej szkole sztandaru. W związku z tym nauczyciele bibliotekarze i poloniści zaprosili uczniów 17.05.2024r. do świętowania.

Klasy 1-3 poznały książkę „120 przygód Koziołka Matołka” oraz wykonały parce plastyczne związane z jej głównym bohaterem.

Starsze klasy wzięły udział w zmaganiach podczas „Makuszyniady”. Każda klasa, podzielona na kilka drużyn, rozwiązywała zagadki, by z uzyskanych liter ułożyć hasło – cytat z dzieł Kornela Makuszyńskiego.
Oprócz tego uczniowie wykonali pracę plastyczną oraz bili rekordy w liczbie uczniów skaczących jednocześnie na długiej skakance. Każda klasa otrzymała również dodatkowe punkty za uczniów, którzy przebrali się za bohatera książki naszego patrona.
Zwycięzcą w kategorii klas 4-5 została klasa 5a, a w kategorii 6-8 klasa 7b.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za dobrą zabawę i starania.

Font Resize