ZADANIA I AKCJE

 

Uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą  przedświąteczne lekcje  poświęcili na omówienie zwyczajów bożonarodzeniowych w krajach naszych partnerów i przygotowanie anglojęzycznej prezentacji o sławnych polskich  matematykach, która jest kolejnym etapem zaplanowanych działań  w programie.

link do prezentacji 

Zredagowali także  dla naszych europejskich przyjaciół życzenia.

J.Waleczek


 

Zamieszczamy relację  z pracy naszych uczniów nad rozwiązaniem zadań matematycznych opartych o przepisy kulinarne naszych partnerów projektowych.

Prace były prowadzone pod kierunkiem pan: Marceliny Pławeckiej, Olgi Witki i Wioletty Bienioszek. Dziękujemy wszystkim uczniom za wytężoną pracę a p. Marcelinie Pławeckiej za przygotowanie prezentacji.

prezentacja

————————————————————————————————————————————————————————–

Przed świętami klasy pierwsze przygotowywały słodkie pierniczki.
Przygotowywały ciasto, zagniatały,wałkowały,  wycinały kształty ciasteczek foremkami, a po upieczeniu oczywiście pięknie ozdabiały.

 

 Zdj. K. Kloc

Klasa Ia przygotowała również anglojęzyczny film w ramach projektu Erasmus +, który możemy zaprezentować naszym partnerom projektowym.

Pierniki

Klasa 1a wykonała zadanie w programie Erasmus +. Chcieliśmy pokazać naszym partnerom z projektu jak w Polsce przygotowujemy się do świąt. Pieczenie świątecznych pierników to wielka przyjemność. Zobaczcie sami:-)W.Bienioszek

Opublikowany przez SP Czarków Środa, 13 grudnia 2017

Film – W. Bienioszek

Font Resize