Spotkanie z policjantem on-line

Spotkanie klas V z policjantem.

O bezpieczeństwie i  pracy w tym zawodzie.

 

              W przed dzień zakończenia roku szkolnego uczniowie klasy piątych wzięli udział
w spotkaniu z Młodszym Aspirantem Policji – Panem Szymonem Czyszem. Pan policjant przypomniał uczniom o konieczności zachowania bezpieczeństwa w czasie wakacji oraz bezpieczeństwa związanego z epidemią w naszym kraju.

              Duże zainteresowanie wśród naszych uczniów wzbudziły informacje o przygotowaniu się do zawodu policjanta związane ze specyfiką egzaminów, jakie musi przejść każdy zainteresowany pracą w tym zawodzie. Dowiedzieliśmy się jak wygląda typowy dzień na służbie, wysłuchaliśmy relacji z akcji pościgowej naszego gościa, usłyszeliśmy informacje dotyczące broni palnej na wyposażeniu policji, zasad naboru do służby oraz Formozy (dla niewtajemniczonych – morska jednostka do zadań specjalnych). Pytań ze strony uczniów nie było końca, okazało się, że 45 minut to za krótko na spotkanie z naszym sympatycznym gościem. Wstępnie umówiliśmy się na kolejne spotkanie w nowym roku szkolnym, by może  w Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie. Miejmy nadzieję, że uda się je zrealizować.

BEZPIECZNYCH WAKACJI !!!

 

Font Resize
Contrast