Wycieczka klasy Va i Vb do Pszczyny

W dniu 2 października br. uczniowie klas 5 naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Pszczyny. Dzieci zwiedziły park pszczyński, szczegółowo poznając jego historię i najdalsze zakamarki. Następnie uczniowie udali się na spotkanie z Burmistrzem Pszczyny, panem Dariuszem Skrobolem, który przyjął ich w swoim gabinecie w Urzędzie Miejskim. Pan Burmistrz opowiedział uczniom o planach modernizacji miasta, które są w toku bądź też są zaplanowane do realizacji w najbliższym czasie. Podczas wizyty w Ratuszu, dzieci miały niepowtarzalną okazję zobaczyć Pszczynę z tarasu widokowego, znajdującego się przy gabinecie Burmistrza. Ponadto zostały oprowadzone po całym gmachu przez panią Sekretarz Gminy – Celinę Biel, miały okazję zasiąść w sali im. Piotra Skargi, gdzie dowiedziały się m.in., czym zajmuje się Rada Miejska, kto wchodzi w jej skład, gdzie zasiadają poszczególni jej członkowie oraz jak często gromadzi się na posiedzeniach. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w skansenie, zagrodzie ziemi pszczyńskiej.Tam uczniowie spędzili czas na „żywej” lekcji historii zatytułowanej „Wehikuł czasu – poznajemy nasze dziedzictwo kulturowe”. Poznali m.in., jakimi zawodami zajmowali się ich przodkowie, zobaczyli, w jakich domach mieszkali, jaką nosili odzież i jak żyli. Na koniec dzieci zwiedziły stajnie książęce i obejrzały unikatową wystawę karet paradnych króla Jana III Sobieskiego.

 

M.B

Font Resize
Contrast