Tydzień Kodowania – CODE WEEK

„Rozpocznij przygodę z programowaniem i już dziś zacznij kodować w ramach Tygodnia Kodowania w Polsce. Możesz wziąć udział w jednym z setek wydarzeń lub zorganizować własne. Nie czekaj i włącz się w europejską inicjatywę!” – To hasło motywujące, aby przyłączyć się do Tygodnia Kodowania. Nie mogło tam zabraknąć również uczniów SP 6 w Czarkowie!

Nasz Tydzień Kodowania nosił tytuł : „Dzieciaki Kornela Programują” – nasze wydarzenie można znaleźć na stronie http://codeweek.eu/.

Podczas Tygodnia Kodowania pracowaliśmy na lekcjach informatyki z robotem: „BEE -BOT” oraz z robotem „MIO”. Uczniowie na wstępie zostali zapoznani z możliwościami ruchu jakie wykonuje robot, a następnie pracowali w parach. Na planszach suchościeralnych kodowali ruch dla kolegi/koleżanki, a następnie wydawali odpowiednie komendy. Kiedy pierwszy etap wszystkim udało się poprawnie wykonać, próbowaliśmy swoich sił na macie edukacyjnej i programowaliśmy ruch BEEBOT’A tak, aby dotarł z miejsca startu do celu. Uczniowie klas starszych wymyślili zawody robotów i sprawdzali, ile spinaczy i szpilek przyciągnie robot MIO swoim magnesem.

Korzystaliśmy również ze strony internetowej code.org, gdzie uczniowie mają pozakładane swoje konta i po wykonaniu zadań mogą otrzymać certyfikat.

https://twitter.com/codeweekeu

Tydzień Kodowania w naszej szkole był bardzo owocny!

 

K. Kuś

Font Resize
Contrast