Szkolny konkurs plastyczny „Pomocna dłoń”

W listopadzie 2018 uczniowie ZSP nr 6 w Czarkowie wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym w  dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i V-VIII. Celem konkursu było przybliżenie idei wolontariatu, kształtowanie wrażliwości na potrzeby ludzi chorych i cierpiących, rozwijanie empatii i zachęcanie do pomagania, rozwijanie kreatywności i twórczej wyobraźni. Zadaniem uczestników było przygotowanie plakatu zachęcającego do pomagania innym w formacie A3.

Podczas oceny prac komisja brała pod uwagę zgodność przekazu pracy z celem konkursu, walory artystyczne i estetyczne,  pomysłowość i oryginalność pracy plastycznej. Podczas lekcji plastyki zostały przeprowadzone rozmowy na tematy związane z wolontariatem i różnymi sposobami niesienia pomocy potrzebującym.

Komisja nominowała trzy prace do nagrody oraz trzy do wyróżnienia. W czwartek 6 grudnia podczas apelu zostały wręczone nagrody:

I miejsce – Emilia Wala

II miejsce – Nikola Tomża

II miejsce – Kinga Dyrda

Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Piechnik, Martyna Tomanek, Dawid Kubis.

Organizatorki konkursu:

Maria Kubica

Małgorzata Fischer

Barbara Czernecka

Font Resize
Contrast