Najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego- Skrzyczne zdobyte!

Najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego należący do Korony Gór Polski zdobyty przez naszych uczniów w niedzielę, 3 lutego!

 Wbrew pozorom, wcale nie było prosto, choć trasa wydawała się łatwa i przyjemna.  16 kilometrów trasy pokonanych w głębokim śniegu i prawie 7 godzin marszu wszystkim dały we znaki. Nawet najtrwalsi  „Wichurzanie” byli zmęczeni. Zdobyliśmy jednak kolejne punkty Got i spędziliśmy czas w górskim towarzystwie, ucząc się zarówno pokory jak i wytrwałości dążenia do celu (i upragnionego autobusu).

Wszyscy będą jednak miło wspominać ten wyjazd: szczególnie kałuże, nawet w najlepszych butach i marudne pytanie „Jak długo jeszcze…?” Nie zabrakło przy tym radości, uśmiechu i trudnych pytań w czasie wędrówki.

Kto nie boi się wyzwań, zapraszam już za miesiąc, 3 marca. Udamy się w Beskid Żywiecki zdobyć Rycerzową i pobiegać na rakietach śnieżnych.

Liczba miejsc ograniczona ! Z górskim pozdrowieniem!

A. Kost