Bieg Carbo Asecura

W dniu 2 czerwca br. już po raz ósmy wystartował Carbo Asecura Bieg Pszczyński o Puchar Burmistrza. Swoich sił spróbowali nie tylko dorośli, ale również dzieci – podczas Biegów Juniorskich. Już od wczesnych godzin rannych, zainteresowani ustawiali się rocznikami na linii startu by móc biec dystans od 200 m do 1 km.
Najlepszą naszą uczennicą okazała się Roksana, która w swojej kategorii wywalczyła 3 miejsce i stanęła na podium. Nie zabrakło również chęci do uczestnictwa w starcie m.in. Emilce, Wiktorii, Natalii, Antosi, Kamilowi, Hubertowi oraz Dorianowi.
To jeszcze nie wszystko..
Grupa naszych ósmoklasistów miała okazję zostać wolontariuszem podczas biegu głównego, o godzinie 12. Już od godziny 6.30 m.in. przygotowywaliśmy stanowiska, nosiliśmy wodę, dmuchaliśmy balony, sprawdzaliśmy medale, zbieraliśmy pieniądze dla chorej Dominiki oraz rozdawaliśmy wodę spragnionym biegaczom. Dzień przepełniony był radością i uśmiechem, a atmosfera była rewelacyjna.
Dziękuję w imieniu organizatorów za pomoc Patrycji, Paulinie, Wiktorii, Erykowi i Maćkowi. Młodzież stanęła na wysokości zadania. Ze swoich obowiązków wywiązali się tak solidnie, że dostali zaproszenie na przyszły rok.

Ze sportowym pozdrowieniem
Aleksandra Kost