Spotkanie z pielęgniarką

Ostatnie zajęcia z doradztwa zawodowego w klasie 7 miały nietypowy charakter, ponieważ uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem zawodu. Dyplomowana pielęgniarka pediatryczna pani Karolina Gwóźdź opowiedziała, na czym polega jej trudna, ale bardzo potrzebna praca.
Zawód pielęgniarza należy obecnie do jednych z najbardziej deficytowych zawodów w Polsce ( zapotrzebowanie na pracowników jest ogromne, ale wykwalifikowanych osób zbyt mało), a średni wiek pielęgniarek przekracza 50 lat.

Pani Karolina opowiedziała, jak wyglądała jej ścieżka kariery, jakie predyspozycje trzeba mieć, by z zaangażowaniem i satysfakcją wykonywać swoje obowiązki oraz w jakim środowisku można pracować. Nasz gość pracuje z małymi pacjentami żywionymi pozajelitowo oraz nieuleczalnie chorymi dziećmi w hospicjum. To była bardzo inspirująca lekcja!

A. Kantorowska