Wizyta gościa z Teneryfy

W dniach od 24 lutego do 28 lutego gościmy w naszej szkole nauczyciela z zaprzyjaźnionej szkoły CeipTagoror w Santa Cruz de Tenerife z Hiszpanii.

Nasz gość to pan Santiago Catalan Olaria, jest to nauczyciel języka hiszpańskiego i religii w Ceip Tagoror. Odwiedziny odbywają w ramach projektu Erasmus+ K1 „A school walking to Europe”, który realizuje szkoła na Teneryfie. Jest to działanie „job shadowing” – obserwowanie i śledzenie jak przebiegają zajęcia edukacyjne w Polsce.

W poniedziałek 24 lutego odbył się uroczysty apel powitalny, na którym nasz gość przedstawił uczniom naszej szkoły prezentację dotyczącą jego kraju oraz szkoły, w której pracuje. Opowiedział również o ciekawych miejscach na Teneryfie. Specjalnie na przyjazd naszego gościa uczennice klas trzecich i drugich przygotowały układ taneczny do utworu hiszpańskiego piosenkarza Alvaro Soler’a.

Po apelu nasz gość udał się do klas i mógł obserwować lekcje oraz odpowiadać na pytania uczniów.

Podczas apelu zostały również wręczone stypendia naukowe za wysokie wyniki w nauce za I półrocze roku szkolnego 2019/2020, jak również dyplomy za udział w Konkursie Polonistycznym, oraz w Konkursie na najładniejsza szopkę bożonarodzeniową.

Troje uczniów otrzymało również Górskie Odznaki Turystyczne PTTK – zostały wręczone dwie odznaki popularne oraz mała brązowa.

 

K. Kuś

 

 

Font Resize
Contrast