„Oj! Góry nasze, góry!

Soblówka-  Bacówka pod Rycerzową- Wielka Rycerzowa- Soblówka- to trasa kolejnej wycieczki, która odbyła się w pierwszą niedzielę marca.

Niespodzianek tym razem było sporo. Wiadomo już, że śniegu jest pod dostatkiem- im wyżej, tym go więcej i więcej radości w dzieciach. Schronisko na nas czekało, przygotowując specjalnie na tą okazję pyszną pomidorową i herbatę.  Trasa była ośnieżona, rakiety przygotowane. A o czym mowa??

O zawodach na rakietach śnieżnych, które odbywają się co roku na Rycerzowej, dzięki uprzejmości  „Wichury” z którą wędrujemy i zdobywamy doświadczenie.

Choć wielu to przeraża.. śnieg, rakiety, góry, to wyjazd ten jest zaliczany do najbardziej obleganych i najbardziej lubianych przez dzieci, młodzież i dorosłych wyjazdów w ciągu całego roku. Nawet Ci, co nie mieli jeszcze rakiet na nogach, przyjazna atmosfera i pomocni ludzie wokół sprawia, że każdy może stanąć na starcie i każdy przekroczy linię mety. Hubert Słowik miał debiut na starcie, pokonał swoich rywali, stanął na podium uzyskując pierwsze miejsce oraz zdobywając kolejne pkt GOT uzyskał odznakę Popularną. Gratulacje dla Igi, naszej trzecioklasistki, która również dziś debiutowała i zdobyła trzecie miejsce. Ogromne oklaski również dla Maćka, Karoliny i Oli. Nie zabrakło oczywiście czasu na lepienie bałwana i to nie jednego, kolejnej bitwy na śnieżki oraz jazdy na „czymkolwiek” w dół, po to aby poczuć śnieg we włosach.

Należy pamiętać, że góry są jednym z niewielu środowisk, gdzie można zapomnieć o nękających nas kłopotach, oderwać się od powszechnej czasem szarej rzeczywistości, a także doświadczyć czegoś nowego, zobaczyć miejsca fascynujące, przyjrzeć się z bliska naturze, spotkać interesujących ludzi  i być może zdobyć przyjaciół. Oby naszych wyjazdów było jak najwięcej w jak najszerszym szkolnym gronie.

 

Z górskim pozdrowieniem

Aleksandra Kost

Font Resize
Contrast