Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego

Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego

połączyła mieszkańców Czarkowa…

Szkolny Klub Wolontariatu zainaugurował swoją działalność poprzez włączenie się w ogólnopolską akcję zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, którą prowadzi w całej Polsce Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic.

Zbiórka, która  miała miejsce  w dniach 5-6 października 2020 roku, poprzedzona była kampanią informacyjną w szkole i środowisku lokalnym. Wolontariusze SKW przygotowali plakaty oraz kartonowe pudła, które umieścili w przedsionku naszej szkoły.

Uśmiech na naszych twarzach wywołały bardzo duże ilości monitorów, odbiorników radiowych, magnetowidów, suszarek, czajników, odkurzaczy, telefonów… dosłownie kilkaset kilogramów elektrośmieci. Wszystkie załadowaliśmy na przyczepę. W tym miejscu bardzo dziękujemy mieszkańcowi Czarkowa za usługę transportową i przewiezienie odpadów do Pszczyny.

Cieszymy się, że jako społeczność całego Czarkowa możemy mieć udział w tym szlachetnym dziele wspierania pracy polskich misjonarzy w najbiedniejszych krajach Afryki.

Jak widać biedne kraje można wspierać na wiele sposobów. Tym razem są to po prostu nasze śmieci …

Warto pomagać!  A pomaganie jest łatwe i czasem trzeba niewiele, aby razem wiele osiągnąć 😊

Szkolny Klub Wolontariatu

 

Font Resize