Wirusoochrona

Akcja w ramach projektu informacyjno-edukacyjnego Wirusoochrona pod patronatem Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

W ostatnich dniach razem z uczniami podejmowaliśmy wielokrotnie temat ochrony przed różnymi wirusami (w chwili obecnej szczególnie skupiliśmy się na wirusie koronawirusa oraz grypy), a dzisiaj podsumowaliśmy wszystkie zebrane przez nas informacje. Uczniowie przypomnieli sobie jak prawidłowo myć ręce, a także sprawdzili jak działa mydełko. Udało się to za pomocą małego eksperymentu z użyciem cynamonu i mydła w płynie, które „odpychało” nasz „bród”. Uczniowie przygotowali także plakaty mówiące co pozytywnie wpływa na wzmocnienie naszej odporności: zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, odpowiedni ubiór do pogody oraz dbanie o higienę.Drugoklasiści rozwiązywali także krzyżówki, które usystematyzowały zdobytą wcześniej wiedzę.

Na zakończenie akcji „Wirusoochrona” uczniowie wykonali małe wirusy z plasteliny i higienicznych patyczków papierowych, które zamknęliśmy w specjalnej szafie, aby nie mogły „przynieść” nam żadnej choroby 🙂

Wych. Daria Hristova

Font Resize
Contrast