#przerwanaczytanie

21 października w murach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie kilka przerw miało zaczytane oblicze.

W sali gimnastycznej nauczyciel wychowania fizycznego rozłożył wygodne materace, na których położyli się z książkami uczniowie, którzy przyłączyli się do akcji „Przerwa na czytanie”. Był to pierwszy udział naszej społeczności szkolnej w tak dużym zakresie, ale warto zaznaczyć, że już rok wcześniej udział w tej akcji wzięli wychowankowie klas 1-3. Dwie długie przerwy minęły chyba za szybko, bo gdy przyszedł koniec przerwy w naszej szkole bez dzwonka, uczniowie niechętnie podnosili się z materacy. Ponieważ dwie klasy młodsze kończyły zajęcia przed długimi przerwami, w trakcie których przeprowadziliśmy akcję, wychowawcy spędzili ze swoimi uczniami przerwę w sali lekcyjnej i wszyscy oddali się lekturze przyniesionych z domu książek.

Uczennice klasy siódmej zgłosiły się do czytania pierwszoklasistom. Dodatkowo dziewczyny zawitały z książką o piesku do grup przedszkolnych. Łącznie na trzech przerwach czytało w naszej szkole 106 osób. Do bicia rekordu dołączyli również nauczyciele, pracownicy administracji oraz dyrekcja.

Bicie rekordu było wyjątkowo lekkie, łatwe i przyjemne.

A.Chrapek , D.Mleczko

Font Resize