BUDUJEMY ŁAŃCUCH DOBRA CZYLI KIERMASZ CHARYTATYWNY DLA LUDZI POTRZEBUJĄCYCH WSPARCIA Z NASZEJ MIEJSCOWOŚCI

W dniach 30 listopada i 1 grudnia 2019r. członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu zorganizowali przed kościołem naszej parafii kiermasz słodkości. Chociaż było zimno, gorące serca wolontariuszy rozgrzały do czerwoności atmosferę. Ludzie z radością podchodzili do stołów, na których rozłożone były pięknie zapakowane ciasta, w sam raz do niedzielnej kawy. Życzenia „SMACZNEGO!”, zamieszczone na doczepionych do ciast karteczkach, na pewno się spełniły. Były szczere, a ciasta wyglądały znakomicie. Ale najważniejsze, że wszystkim (i przygotowującym ciasta, i organizatorom kiermaszu, i konsumującym słodkości) przyświecał ten sam cel: BEZINTERESOWNA POMOC. A ta smakuje najlepiej…

Zebraliśmy 1320 zł. Ale łańcuch ludzi dobrej woli sprawił, że kwota w krótkim czasie w magiczny sposób urosła do 1800 zł. Zapewniamy, że trafi ona w ręce najbardziej potrzebujących.

Najszczersze podziękowania dla każdego z długiego łańcucha dobroci. Szczególne podziękowania dla księdza proboszcza Krzysztofa Grudnioka, który udostępnił nam salkę i pomógł w organizacji kiermaszu. Bezcenna okazała się pomoc naszego sołtysa pana Jacka Kubisa, który znając najlepiej potrzeby ludzi, nie szczędził czasu i sił, aby dzieło doprowadzić do końca. Dziękujemy „cukiernikom”- rodzicom i nauczycielom, którzy ciasta przygotowali. W tym miejscu ukłony dla właścicieli piekarni w Czarkowie za ofiarowane słodkości.

Szkolny Klub Wolontariatu

 

Font Resize